O Πορτογάλος Andre Rodrigues και η Γαλλίδα Esther Eustache επικράτησαν στα 80Κ του LUT 2023!

By 24 Ιουν 2023

La Sportiva Lavaredo Ultra Trail by UTMB - 80K ---> Φέτος το 80άρι της διοργάνωσης ξεκίνησε από το χωριό San Vito di Cadore, με τερματισμό ύστερα από +4.600m υψομετρικής διαφοράς σε αυτά τα 80Κ, την Cortina D' Ampezzo.

Μεγάλος νικητής ήταν ο Πορτογάλος Andre Rodrigues με χρόνο 8.15.59, στη δεύτερη θέση ο Σλοβάκος Martin Halasz με χρόνο 8.29.48, ενώ στην τρίτη θέση του βάθρου ανέβηκε ο Πολωνός Kamil Lesniak με επίδοση 8.36.13.

Άνετη επικράτηση στις γυναίκες για την Γαλλίδα Esther Eustache με χρόνο 9.45.53 και 17η θέση στη γενική κατάταξη.

Οκτώ Έλληνες συμμετέχουν στον αγώνα, συνεχίζουν όλοι, με πρώτο μέχρι στιγμής τον Θανάση Βρίνιο που πέρασε το καταφύγιο Averau στην 101η θέση.

Τον αγώνα ξεκίνησαν 961 αθλητές και μπορείτε να βλέπετε την πορεία τους στο link: https://live.utmb.world/lavaredo/2023/80K